Nagrobek Nr 1

Albina i Wenzel Reica

Pole grobowe z krzyżem na postumencie. Krzyż z piaskowca o ramionach zakończonych trójlistnie, na ramionach wyryte ozdoby w kształcie rozetek. Na krzyżu pasyjka z metalu. Podstawa krzyża z granitu dwuczęściowa, część górna profilowana, część dolna prostopadłościenna. Postument zakończony schodkowo (na wyższej, środkowej części umieszczony jest krzyż), boczne części wieńczą kamienne daszki. Na postumencie od frontu ryty napis umieszczony we wnęce w kształcie stylizowanego maswerku:

Tu
spoczywają
w Bogu
nasi kochani Rodzice

W dolnej części napis w dwóch kolumnach:

  • po lewej:

Albina
Reica
rodz. Achtelik
ur. 30. 3. 1836.
w Przyszowicach
um. 7. 5. 1900.

  • po prawej:

Wenzel
Reica
ur. 17. 9. 1824.
w Chudowie
um. 21. 9. 1901.

Poniżej w części środkowej: R. i. p. (Requiescat in pace - Spoczywaj w pokoju).

Postument umieszczony na prostopadłościennym cokole, pomiędzy nimi znajduje się profilowana płyta. Na cokole, od frontu, napis w rytym obramieniu z motywami roślinnymi:

Błogosławieni umarli
którzy w Panu umierają.
Obj. św. Jana

Pod cokołem prostopadłościenna podstawa skałkowa. Nagrobek otoczony polem grobowym z metalowym kutym ogrodzeniem. Słupki narożne wyższe, przęsła składają się z prętowych słupków zwieńczonych małymi krzyzami oraz giętych łukowych ozdobnych elementów z płaskowników.

Widok na nagrobek Albiny i Wenzla ReicaNa zdjęciu krzyż o ramionach zakończonych trójlistnie, na ramionach wyryte ozdoby w kształcie rozetek. Na krzyżu pasyjka z metalu (zdj. Katarzyna Mazur)Widok na postument od frontu, na którym znajduje się ryty napis umieszczony we wnęce w kształcie stylizowanego maswerku (zdj. Katarzyna Mazur)

Widok na cokół, od frontu, na którym umieszczony jest napis w rytym obramieniu z motywami roślinnymi (zdj. Katarzyna Mazur)

do góry